Zoranu Milanoviću, predsjedniku SDP-a
Srbijanski predsjednik Tomislav Nikolić nedavno je komentirajući politiku Zorana Milanovića prema Srbima i Srbiji ocijenio kako je predsjednik hrvatskoga SDP-a Zoran Milanović gori od nekadašnjega šefa ustaškoga pokreta i poglavnika NDH-a Ante Pavelića. Nije nam namjera braniti politiku bivšega neokomunističkog predsjednika Vlade Republike Hrvatske Zorana Milanovića, no činjenica jest da je Milanović poslije pretvorbe SKH u SDP srbizirao SDP Hrvatske u većoj mjeri nego što su to učinili jugokomunisti, a u svojoj je Vladi imao više etničkih Srba nego političkih Hrvata. Taj isti Milanović u Vukovar je pokušao uvesti ćirilicu i srpski jezik na temelju lažnih brojidbenih podataka o sastavu pučanstvu. Ako je takav Milanović, koji je vodio javno prosrpsku politiku u Hrvatskoj, kako tvrdi Tomislav Nikolić, gori od poglavnika Ante Pavelića, onda doista treba pozvati u pomoć povijesnu znanost da nas u Hrvatskoj oslobodi od nepodnošljivih velikosrpskih mitova u Hrvatskoj, koje po našoj državi iz dana u dan šire sve militantnije „antifa“ skupine.
Vladi Republike Hrvatske, DORH-u, Ministarstvu prometa i veza RH
Hoće li se konačno rasvijetliti odabir koncesionara za Zračnu luku „Dr. Franjo Tuđman“? Za koncesionara vlada Zorana Milanovića odabrala je komanditno društvo (engl. Limited Partnership), koje se koristi kada se želi da dva ili više partnera imaju pravo upravljanja ili poslovanja i onda raspodjelu dobiti. Tako su Milanovićevi ljudi tvrdili da je pariški aerodrom okupio investitore!? To je stvorilo dojam da su koncesionari Francuzi? O tome zbori i Miroslav Drljača, direktor Zračne luke Zagreb, koji da je prodao radnike i zračnu luku ZAIC-u? ZAIC je registriran kao A limited, što navodno omogućuje da identitet vlasnika bude nepoznat javnosti, da direktori budu bez ovlasti i da ovlasti imaju prikrivene osobe? Je li to moguće? K tome, tvrtka je fizički nepostojeća, nema zaposlenih, nema telefona, nema e-mail adrese, nepoznat joj je vlasnik i pobijedila je na natječaju za koncesiju za Zračnu luku Zagreb? Je li istina da je namješteni natječaj potpisao zamjenik ministra prometa Zdenko Antešić, u nazočnosti Zorana Milanovića? Imate li kakvih spoznaja o tome da bi kao što se insinuira vlasnikom mogao biti upravo Zoran Milanović i da je upravo zato smijenio Komadinu s mjesta ministra prometa? Mjerodavne institucije moraju odgovoriti, jer offshore tvrtka nije mogla pobijediti na natječaju za koncesiju? Sve zvuči toliko nevjerojatno, ali vrijedilo bi provjeriti? Pogotovo zato što se bez podataka ne može otvoriti niti e-mail adresa, a kamoli dobiti koncesija nad hrvatskom zagrebačkom Zračnom lukom??? Ili može?
Slavici Lukić-Pupovac, Jutarnjem listu
Vi ste zaduženi za ponavljanje priče o plagijatu Milijana Brkića, a niste u stanju doznati u koje ministarstvo spada Visoka policijska škola, a još manje se možete snaći u zakonima i pravilnicima. No, imate „zadatak“ raditi na tome i vaš bi cilj bio prisiliti Brkića na povlačenje, a onda je otvoren prostor i prema Hasanbegoviću. Tako nekako. Jadno i banalno. Potrošeno. Hoćete li paziti jeste li u sukobu interesa kao gospođa Pupovac, koja bi voljela da navedeni političari nestanu iz HDZ-a, kao potencijalni desničari, a ostali će biti benevolentniji prema vašem suprugu, kao što je to ranije bio običaj, jer Karamarko baš i nije njegovao suradnju s njim?
Mostu, HDZ-u
Zašto članovi Mosta smatraju da nije potrebno produljiti mandat Siniši Kovačiću, v.d. glavnog ravnatelja na još šest mjeseci? Što to znači, da je loše vodio kuću? Možda je bolje rješenje Mario Raguž, ali, je li rješenje da tehnički premijer Orešković, koji je na strani Mosta, točku oko uredbe kojom bi se Kovačiću produljio mandat ne uvrsti na dnevni red? Kakve su to možebitne pristranosti i zašto bi premijer, pa makar i tehnički, trebao biti na bilo čijoj strani? Pogotovo kada i vrapci na grani znaju da postoji tajna ljubav između Mosta i Oreškovića? Obrazloženje Mosta je da se i ranije neke stvari nisu uvrštavale na dnevni red, dok se HDZ i Most ne dogovore? A obično se ne bi dogovorili, pa Most uvijek reagira protuzahtjevom ili čak ucjenom? Zato što su navikli? Zato je na zahtjev da HDZ uvrsti točku o HRT-u Most uvjetovao da se uvrsti i Mostov Prijedlog plana gospodarenja otpadom?? Nadamo se da je kraj tim natezanjima i da će buduća vlada funkcionirati normalno! Odnosno objektivno! Bez svakodnevnog ucjenjivanja!
